شبکه خبری فردیس

  
امروز: دوشنبه ۱۳۹۷/۷/۲ (مهر)
آخرین اخبار: 
کد خبر:
2391
 | 
تاریخ انتشار: 
شنبه 
۱۳۹۵/۷/۱۷
-
۲۱:۴۹
 | 
بازدید
۷۴۵
 | 

درپی درخواست امام جمعه فردیس و اقدام به موقع و مدبرانه استاندار البرز در انتصاب فرماندار جدید فردیس، در آیینی در سالن اجتماعات دانشگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی با قدردانی از خدمات یک ساله مهندس زمانی فرماندار قبلی که اکنون فرماندار کرج مرکز استان است، مهندس حمید احدی به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان معرفی شد.


در این آیین که با حضور سیدحمید طهایی استاندار البرز، معاونان و مشاوران وی، مهندس زمانی فرماندار کرج، امام جمعه فردیس و جمعی از مدیران و مسولان استان و شهرستان فردیس برگزار شد، چندان بدون حاشیه نبود، قبل از پرداختن به آنها اما یک اتفاق در این آیین بسیار به چشم آمد و نشان داد که مهندس حمید احدی فرماندار جدید فردیس نه تنها با کرج و استان غریبه نیست که مدتها در این منطقه سکونت و در زمینه های مختلف فعالیت داشته و از جمله افراد قدیمی و آشنا به حال و هوای این منطقه است.


حضور افراد و شخصیت های ریشه داری همچون دکتر خوئینی ها رییس دوره های پیشین شورا کرج، دکتر جمال پور قائم مقام محمود دادگو در زمان تصدی شهرداری کرج، سردار میرتقی معاون فرمانده سپاه البرز، سردار عبدالوهاب از فرماندهان دفاع مقدس و ... در آیین معرفی مهندس احدی، خود بیانگر دوران گذشته و فعالیت های او در کرج و استان البرز کنونی است که بطور قطع در انتخاب و انتصاب او توسط استاندار البرز موثر بوده و در ادامه نیز زمینه ساز پیشرفت هرچه بیشتر و محرومیت زدایی از شهرستان پرجمعیت و محروم فردیس خواهد شد.


در این آیین البته استاندار البرز و فرماندار کرج سخنانی ایراد کردند که توسط رسانه ها منعکس شد، اما وقتی نوبت به مهندس احدی فرماندار فردیس رسید، او درباره رسانه ها از کلمات و جملاتی استفاده کرد که می تواند نشان دهنده بینش و رویکرد او و نوعی دلگرمی برای اهالی رسانه باشد.


فرماندار جدید فردیس گفت: رسانه ها تاج سرما هستند و من به گردش آزاد اطلاعات به شدت اعتقاد دارم، مشروط براینکه  صادقانه و بدون ریاکاری در جهت پیشبرد و پیشرفت جامعه باشد.


مهندس احدی تاکید کرد: نقش اصحاب رسانه در توسعه هر جامعه ای موثر است و رسانه ها می توانند با همکاری مسوولان گامهای تعیین کننده ای برای برون رفت از محرومیت های موجود بردارند.


** شروع حاشیه ها


این نگاه و رویکرد فرماندار جدید فردیس در حالی است که تقریبا هیچیک از اهالی رسانه برای پوشش آیین معرفی فرماندار جدید دعوت نشده بود و همه آنها براساس احساس وظیفه و انجام رسالت خبری خود با آگاهی از طریق فضای مجازی در این آیین حضور یافته و آن را پوشش دادند.


به حتم اکنون این پرسش مطرح می شود که چرا نباید اهالی رسانه دعوت شده باشند که دست برقضا یکی از حاشیه های این آیین همین است، چون برخلاف روال معمول و قاعده، بجای اینکه معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری برگزاری این آیین و جوانب آن را برعهده داشته باشد، معاون سیاسی فرمانداری عهده دار آن شده بود!


حال شاید گفته شود مهم برگزاری این آیین معرفی است نه برگزار کننده آن، اتفاقا اشکال از این جا شروع می شود که معاون سیاسی فرماندار فردیس همه کارها و امور برگزاری این آیین را به کسی که چند ماهی است او را بکار گرفته و اساسا تجربه ای در این زمینه ندارد، واگذار کرده است.


این فرد که گویا رابط صدا و سیما است و برغم اینکه هیچ ارتباط رسمی و قانونی با فرمانداری فردیس ندارد اما معاون سیاسی فرمانداری در این مدت کوتاه اختیارات بی حساب و کتابی را به او واگذار کرده که دفتر و امکانات و تجهیزات و حتی خودرو روابط عمومی فرمانداری فردیس از آن جمله است.


بنابراین، این فرد که بطور غیرقانونی و غیررسمی توانسته است سمت روابط عمومی فرمانداری فردیس را یدک بکشد، به خود اجازه می دهد که برای آیین معرفی فرماندار جدید این شهرستان از اصحاب رسانه دعوت نکند و خودش به عنوان رابط صدا و سیما جای دیگر رسانه ها از جمله ایرنا خبرگزاری رسمی و حاکمیتی و سایر مطبوعات را بگیرد که بالطبع دل آزردگی و نارضایتی اهالی رسانه را به دنبال داشته است.


این آقای همه کاره مورد حمایت معاون سیاسی که یکی از خویشاوندان نزدیک خود را به عنوان مجری آیین معرفی فرماندار جدید فردیس انتخاب کرده بود، هنگامی که از دبیر یکی از احزاب سیاسی برای سخنرانی در این آیین دعوت کرد، این امر  موجب شد که شماری از حاضران و نیروهای ارزشی، این جلسه را ترک کنند که ترک اعتراض آمیز انها موجب جلب توجه عموم حاضران در جلسه شد.


از طرفی طبق برنامه ریزی این آقا، کلیپ و ویدئویی در این آیین پخش شد که بجای پرداختن به اوضاع و احوال و کارهای مربوط به شهرستان فردیس، در اغلب صحنه های این کلیپ بیشتر این آقاِی رابط صدا و سیما خودنمایی می کرد و در مواردی نیز تصاویری از معاون سیاسی در آن قابل مشاهده بود اما حتی یک تصویر هم از معاون برنامه ریزی فرمانداری که حوزه بسیار پرکاری است در این کلیپ وجود نداشت که اکثر حاضران در جلسه را به حیرت واداشت.


اینها در حالی بود که بی برنامه گی و انتخاب نادرست سالن و کوچکی آن توسط معاون سیاسی فرمانداری فردیس در حالی که فضاها و سالن های با ظرفیت بیشتر و بهتر آنهم همراه با پارکینگ در این شهرستان وجود دارد، شماری از دعوت شدگان ناگزیر سرپا ایستاده بودند به نحوی که حتی عده ای از آنها در راهرو منتهی به سالن به صورت ایستاده فقط صدای سخنرانان این جلسه را گوش می کردند.


مجری سفارشی خویشاوند نزدیک این آقای رابط  که مشخص بود بیشتر روحیه شعر و شاعری دارد تا اداره کردن آیین معرفی فرماندار، از دیگر حاشیه های کسل کننده این آیین بود که به نوعی از واگذاری تمام و کمال اختیارات توسط معاون سیاسی به این آقای رابط سرچشمه می گیرد.


ناگفته نماند که واگذاری این اختیارات به همراه همه امکانات و خودرو متعلق به فرمانداری به این آقای رابط ، بیشتر به نوعی جنبه دادن اجرت دارد، چرا که در فاصله زمانی، ارتقا و انتقال مهندس زمانی با آن کارنامه درخشان به فرمانداری کرج مرکز استان تا حضور جناب مهندس احدی به عنوان فرماندار جدید فردیس، برخی با هدایت آقای معاون دست به راه اندازی کمپین برای فرماندار شدن وی زده بودند.


هرچند بخاطر مبتدی بودن و نابلدی، راه اندازی کارزار (کمپین) برای فرماندار شدن معاون سیاسی به جایی نرسید و فقط 300 نفر آنهم در فضای مجازی دور آن جمع شدند، اما می تواند یک نماد و نشانه مهم از مدیریت جناب معاون هم باشد که بخاطر این آقا اغلب اهالی رسانه را رنجانده و موجب ناراحتی آنها شده است، واقعا این پرسش باقی است که آیا صدا و سیمای البرز چند بیننده دارد که آقای معاون حاضر می شود همه رسانه ها اعم از ایرنا خبرگزاری رسمی کشور، دیگر پایگاههای خبری، مطبوعات و نشریه های محلی را فدای این رابط صدا و سیما کند.  


از سوی دیگر، گرچه اطمینان خاصی به مهندس طهایی استاندار البرز در افکار عمومی و رسانه ایجاد شده و انتخاب و انتصاب جناب مهندس حمید احدی که از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است به عنوان فرماندار فردیس، آخرین نمونه از این گونه تدبیر و مدیریت و حسن انتخاب او محسوب می شود و رضایتمندی عموم مردم و مسوولان این شهرستان را در پی داشته است.


با این حال و باوجود اینکه سوابق و پرونده کاری جناب مهندس احدی فرماندار جدید فردیس از جمله ریاست ستاد بازرسی انتخابات استان مرکزی، نماینده وزیر کشور در هیات بازرسی استان آذربایجان غربی، مدیرکل سیاسی استان مرکزی، مدیرکل سیاسی، مدیر کل اتباع خارجی استان تهران و مدیر کل حراست استانداری تهران، همگی حاکی از تجربه و درایت او در مقام فرمانداری فردیس است، اما به نظر می رسد فعالیت ها و کارهای صورت گرفته در حوزه این فرمانداری نیز به حساسیت و تامل و دقت بیشتری نیاز دارد.


به هرحال با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و همزمان انتخابات شوراها که شهرستان فردیس در این دوره بطور مستقل دارای شورای اسلامی شهر خواهد بود، برای همه وفاداران به نظام و دولت تدبیر و امید فرض است که در این دوره از انتخابات نهایت تلاش را برای سلامت و  برگزاری هرچه با شکوهتر انتخابات در این شهرستان محروم بکار گیرند، مبادا برخی ندانم کاریها و رفتارهای نسنجیده موجب بروز اختلاف و از بین رفتن وحدت و اتحاد مردم از جمله در شهرستان پرجمعیت فردیس شود.

منصور جمشیدی

 

انتهای خبر // شبکه خبری فردیس ::: کد خبر ۲۳۹۱
کلمه های کلیدی

اخبار مرتبط

نظر کاربرها

نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
آدرس وب سایت
نظر شما
کد امنیتی

کلیه حقوق این سایت متعلق به شبکه خبری فردیس است و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلا مانع است.
©copyright by khabarefardis.ir 2013 - 2018
Powered By P.G.G