شبکه خبری فردیس

  
امروز: دوشنبه ۱۳۹۷/۷/۲ (مهر)
آخرین اخبار: 
کد خبر:
2568
 | 
تاریخ انتشار: 
سه شنبه 
۱۳۹۵/۱۰/۷
-
۱۵:۳۷
 | 
بازدید
۴۵۲
 | 

شبکه خبری فردیس ، نشست شورای اداری شهرستان فردیس با حضور مسئولان دستگاههای اجرایی و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات پژوهشگاه مواد و انرژی کشور در مشکین دشت برگزار شد.


سرپرست فرمانداری فردیس گفت: مشخص نبودن حریم و تداخل شهری با شهرستان های دیگر مشکلاتی را برای فردیس به وجود آورده است.
حمید احدی افزود: مشخص نبودن حریم و تداخل شهری با محمدشهر کرج ،شهرستان های ملارد،قدس و شهریار از توابع استان تهران یکی از مشکلات این شهرستان نوپا است.
وی افزود: قرار است در استانداری البرز طی نشستی مشکل حریم و تداخل شهری ناحیه صنعتی داشلیجه شهرستان فردیس مرتفع شود.
وی ادامه داد: 70 واحد صنعتی در ناحیه صنعتی داشلیجه مشکین دشت فعال است که تداخل مرزی با همجواری محمدشهر کرج مشکلات خدمات رسانی را از جمله عدم روشنایی،جدول،آسفالت و ...برای صاحبان صنایع به وجود آورده است.
احدی افزود: برای حفظ و حراست از دو تپه تاریخی در روستای فرخ آبادزیبادشت که محل زباله شده بود توسط اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان فردیس پاکسازی شد.
سرپرست فرمانداری فردیس گفت: پوشش کانال آب کشاورزی و رو گذر شیخ آباد در مشکین دشت از مهمترین اولویت است که باید به آن رسیدگی شود.
احدی افزود: روگذر ریل شیخ آباد مرز بین شهرستانهای کرج و فردیس است و سالها قبل از سوی شورای اسلامی شهر کرج مبنی بر ایجاد تقاطع مصوب شده همچنان این مصوبه اجرا نشده و مشکلات ترافیکی را به وجود اورده است.
وی ادامه داد: روگذر شیخ آباد مشکین دشت یکی از گلوگاههای ورودی به شهرستان فردیس و خروجی به کرج است هر چه زودتر مسولان شهری نسبت به احداث تقاطع اقدام کنند.

شهردار مشکین دشت خواستار رفع مشکلات طرح تفصیلی این شهر شد

شهردار مشکین دشت خواستار رفع اشکالات طرح تفضیلی این شهر شد و گفت: طرح تفصیلی این شهر اوایل سال گذشته ابلاغ شد، اما دارای ایرادهایی است که جمع بندی و در سفر استاندار به این شهر به وی ارائه شده است.
محبوب فروزنده نیز در این نشست افزود: انتظار داریم نواقص طرح تفصیلی شهر مشکین دشت هر چه سریعتر در حوزه معاونت امور عمرانی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی مرتفع شود.
وی ادامه داد: با رفع این مشکل شهرداری می تواند خدمات رسانی بهتری را به شهروندان داشته باشد.
فروزنده با اشاره به اینکه شهرداری مشکین دشت منابع درآمدی پایداری ندارد، گفت: امسال 76 فقره پروانه ساختمانی در 35 هزار مترمربع در مشکین دشت صادر شده و بخشی از درآمد شهرداری با صدور پروانه های ساختمانی به دست می آید.
فروزنده اظهار داشت: 1800 هکتار وسعت مشکین دشت است که 730 هکتار محدوده قانونی تعریف شده برای شهرداری و مابقی جزء حریم شهر است.
فروزنده با تاکید بر اینکه سیستم اتوماسیون اداری در شهرداری مشکین دشت راه اندازی شده است، اظهار داشت: شهرداری در 30 هزار پرونده املاک 100 میلیارد تومان طلبکار است. وی ادامه داد: در ناوگان حمل و نقل شهرداری مشکین دشت 300 تاکسی و 18 اتوبوس به مسافران این شهر خدمات ارائه می دهند.
وی افزود: 280 میلیارد ریال بودجه از سوی شورای اسلامی شهر مشکین دشت برای شهرداری تعیین شد که از این میزان بالغ بر 70 درصد محقق شده و امیدوارم تا پایان سال بودجه مدنظر به طور کامل تحقق یابد.
وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در مشکین دشت، گفت: 2 هزار متر زمین برای احداث مدرسه در اختیار نوسازی مدارس قرار گرفته و 4 هزار متر زمین برای ساماندهی سمساری ها در مشکین دشت در نظر گرفته شده است.
رییس شورای اسلامی شهر مشکین دشت نیز گفت: این شهر فاقد مرکز درمانی و تامین اجتماعی بوده و از وضعیت نامناسب درمانی برخوردار است.
یوسفعلی نظاملو افزود: ایجاد کارگزاری تامین اجتماعی در این شهر ضروری است زیرا برای تمدید و تعویض دفترچه های درمانی باید مسافت طولانی و ائتلاف وقت به فردیس مرکز شهرستان مراجعه کنند.
وی اظهار داشت: ناحیه صنعتی داشلیجه به صورت کارگاهی در طرح تفصیلی دیده شده تا نسبت به رفع مشکلات آن منطقه اقدام شود.


استفاده از انرژی خورشیدی در تامین برق ادارات شهرستان فردیس


رییس پژوهشگاه مواد وانرژی کشور گفت که این پژوهشگاه آمادگی دارد به منظور تامین برق مورد نیاز، ساختمان های ادارات، سازمانها، نهادها و شهرک های صنعتی شهرستان فردیس را به پنل های خورشیدی مجهز کند.
سید محمدمهدی هادوی افزود: استفاده از انرژی خورشیدی از مصوبات هیئت دولت است و دستگاه های دولتی تا 2 سال آینده باید 20 درصد انرژی خود را از انرژی خورشیدی تامین کنند.
وی افزود: کشور با سه مشکل آب، انرژی و محیط زیست مواجه است و پژوهشگاه مواد و انرژی می تواند با استفاده از قابلیت هایی که در زمینه فناوری و تخصصی دارد، اقداماتی را در این خصوص انجام دهد.
هادوی ادامه داد: این پژوهشگاه می تواند در جلوگیری از تبخیر آب، پساب های صنعتی و شیرین سازی آب کمک شایانی کند.
وی اظهار داشت: پژوهشگاه مواد و انرژی در زمینه حذف آلاینده هایی نظیر نیترات و نیتریت در آب که برای انسان مضر است نیز می تواند برنامه هایی را به اجرا درآورد.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: در خصوص مدیریت مصرف انرژی نیز این پژوهشگاه آمادگی با صنایع و ارائه مشاوره به آنان را دارد.
هادوی افزود: با شهرداری کلانشهر کرج در زمینه استفاده از پوشش های آنتی باکتریال در حال رایزنی هستیم تا پژوهشگاه مواد وانرژی در این خصوص اقدام کند.
وی اظهار داشت: پژوهشگاه مواد وانرژی می تواند آموزش های مهارتی پیشرفته ای را برای اشتغالزایی جوانان شهرستان فردیس داشته باشد.
هادوی افزود: استفاده از فناوری اطلاعات در هوشمندسازی خدمات شهری با شهرداری مشکین دشت تبادل نظر شده تا در انجام پروژه ها از امکاناتی که پژوهشگاه مواد وانرژی در اختیار دارد، استفاده شود.
پژوهشگاه مواد و انرژی ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مشکین دشت فردیس مستقر است و یکی از مراکز مهم تحقیقاتی کشور است که پژوهشگران آن تاکنون دستاوردهای علمی فراوانی به ثبت رسانده اند.

 

انتهای خبر // شبکه خبری فردیس ::: کد خبر ۲۵۶۸
کلمه های کلیدی

اخبار مرتبط

نظر کاربرها

نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
آدرس وب سایت
نظر شما
کد امنیتی

کلیه حقوق این سایت متعلق به شبکه خبری فردیس است و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلا مانع است.
©copyright by khabarefardis.ir 2013 - 2018
Powered By P.G.G